Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till personalen på Hemslöjdens förbundskansli, tidningen Hemslöjd och Hemslöjdens förlag. Om du vill komma i kontakt med föreningarna hittar du kontaktuppgifter på respektive föreningssida.

Hemslöjdens förbundskansli
Åsögatan 122
116 24 Stockholm
växel: +46 (0)8-54 54 94 50
info@hemslojden.org

Foto från hösten 2016, fotograf Ellinor Hall (obs ange alltid vid användning). Bilderna är i format JPEG och går att ladda ner,  72 dpi, 8,5 x 11 cm, ca 400 000 byte/400K och passar fint för webb. Strax finns det även högupplösta bilder för nedladdning HÄR.

hemslojden_web_Kerstin_Andersson_Ahlin_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Kerstin Andersson Åhlin
Verksamhetschef
+46 (0)8-54 54 94 51
kerstin.andersson.ahlin@hemslojden.org

 

hemslojden_web_Helena_Fredriksson_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Helena Fredriksson
Vice verksamhetschef
+46 (0)8-54 54 94 56
helena.fredriksson@hemslojden.org

 

web_hemslojden_web_Agneta_Carlson_Foto.Ellinor_Hall-422x546

 

 

 

 

 

 

 

Agneta Carlson
Kansliansvarig
+46 (0)8-54 54 94 52
agneta.carlson@hemslojden.org

 

web_hemslojden_web_Saba_Saiedi_Foto.Ellinor_Hall-422x546

 

 

 

 

 

 

 

 

Saba Saiedi
Ekonomiassistent
+46 (0)8-54 54 94 54
saba.saiedi@hemslojden.org

 

hemslojden_web_Anna_Ahlin_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Anna Åhlin
Projektledare
+46 (0)8-54 54 94 47
anna.ahlin@hemslojden.org

 

hemslojden_web_Jessica_Persson_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Jessica Persson
Kommunikatör
+46 (0)8-54 54 94 58
jessica.persson@hemslojden.org

 

hemslojden_web_Ulrika_Rapp_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Ulrika Rapp
Förläggare, försäljning, press, Hemslöjdens förlag
+46 (0)8-54 54 94 57
ulrika.rapp@hemslojdensforlag.se

 

hemslojden_web_Cecilia__Ljungstrom_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Cecilia Ljungström
Redaktör & formgivare, Hemslöjdens Förlag
+46 (0)8-54 54 94 55
cecilia.ljungstrom@hemslojdensforlag.se

 

hemslojden_web_malin_Vessby_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Malin Vessby
Chefredaktör och ansvarig utgivare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 41
malin.vessby@hemslojd-tidningen.se

 

hemslojden_web_Maria_Diedrichs_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Maria Diedrichs
Redaktör tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 42
maria.diedrichs@hemslojd-tidningen.se

 

hemslojden_web_Liv_Blomberg_Foto.Ellinor_Hall

 

 

 

 

 

 

 

Liv Blomberg
Redaktionssekreterare tidningen Hemslöjd
+46 (0)8-54 54 94 43
liv.blomberg@hemslojd-tidningen.se

 

web_hemslojden_web_Carl_Anders_Skoglund_Foto.Ellinor_Hall-422x546

 

 

 

 

 

 

 

 

Carl Anders Skoglund
AD tidningen Hemslöjd
redaktionen@hemslojd-tidningen.se